Wrath of the Lich King:Wow

Blizzard Entertainment, geçtiğimiz hafta dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan World of Warcraft için 'World of Warcraft: Wrath of the Lich King' eklentisi yakın bir zamanda yayınlanacağını belirtti.

Çıkış tarihi uzun zamandır beklenen WoW: Wrath of the Lich King, 18 Kasım itibariyle dünya genelinde piyasaya sürülecek..

Yaklaşık 11 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğu bilinen ve her geçen gün kullanıcı kitlesini arttıran WoW, bu yeni seriyle birlikte kullanıcıların da birçok beklentisini karşılayacak özellikte olacak. Buna benzer bir açıklama yapan Blizzard Entertainment'ın eş kurucusu ve aynı zamanda CEO'su olan Mike Morhaime, yeni eklentiyle birlikte artık WoW oyunseverlerin King Arthas'ı kontrol edebileceklerini söyledi.

İki farklı sürüm halinde yayınlanması beklenen oyunun yine büyük bir ses getirmesi bekleniyor.

1 gbit internet 60 lira

Hemen heyecana kapılmayın; bu tarife ne yazık ki Türk Telekom'dan gelmiyor. İşte "onlar ve biz" komedi trajedisi...
1Gbit internet 60 YTL!
Japonlar için hızlı internet sudan ucuz bir durumda.
'Ülkemizde internetle ilgili sorunların ardı arkası kesilmezken, dış ülkelerin birçoğu büyük atılımlar gerçekleştiriyor. Bunun en güzel örneği de her zaman olduğu gibi teknolojinin kalbinin attığı ülke olan Japonya.

İnternet hızlarıyla ilgili araştırmalar dünya genelinde sık aralıklara gerçekleştiriliyor. Bu araştırmaların sonucunda ise özellikle İngiltere'nin genişbant hızının son derece yavaş olması, bunun aksine Japonya'nn neredeyse 1Gbit/s internet bağlantısına ulaşması oldukça dikkat çekici.

Dünyanın ilk gigabit-sınıfı FTTH servisi, Japonya'da 1 Ekim'den itibaren, KDDI şirketi aracılığıyla hayata geçiyor.

Hikari One Home Gigabit ismiyle anılan yeni servisi kullanmak için, Japonların ayda 60YTL'lik bir ücreti gözden çıkarmaları yeterli olacak. Mevcut 100Mbit/s hızındaki servisi kullananlar ise şu an için yaklaşık 25YTL'lik bir aylık ödeme yapıyor. Bu nedenle fiyatlara da bakıldığında, kullanıcılar için 1Gbit/s hızındaki bağlantının ücreti gayet uygun.

Peki biz hangi hız için ne kadar ödüyoruz? Bu soruya cevap vermek şu an için pek içimizden gelmiyor. Dileyenler, sorunun cevabını nereden alacaklarını çok iyi biliyor zaten...'

Adobe den hackerlara davet

İnternet üzerinden film ve TV şovlarını ücret karşılığında yayınlayan şirketlerin kullandığı Adobe Systems yazılımında çok önemli bir zafiyet tespit edildi. Açık nedeniyle internet userları, Amazon.com'a ait video servisinden diledikleri gibi yararlanabiliyorlar.

Başka bir deyişle, bu açık nedeniyle Adobe Systems, kullanıcılarının Amazon.com'un video servisine girerek bu portalda bulunan videoları kayıt edebilmesine ve kopyalayabilmesine olanak sağlıyor.

Bruce Schneier, açığın bulunmasından sonra şöyle konuştu: "Adobe'nin böyle bir şeye nasıl izin verdiğini anlamak güç ve hiçbir mantıklı açıklaması yok."

Flash video sunucularında ortaya çıkan bu zaafiyet sebebiyle Amazon.com'la karşı karşıya gelen Adobe, bu olayın ardından şu açıklamalara yer verdi: "Adobe, kullanıcılarımızdan sunucu yazılımımıza kadar tüm ürünlerimizin güvenliğinden sorumludur. Adobe, kullanıcıları potansiyel zaafiyetlerden korumak için yoğun çaba harcamaktadır."

turk.net ten bedava internet

Turknet ten yeni bir yenilik
TurkNet, CeBIT'teki standını ziyaret edenlere 6 ay bedava internet abonelik paketi vererek deyim yerindeyse bir ilke imza atıyor. İnternet kullanıcılarına kendi yönetimindeki güçlü omurgası üzerinden 6 ay ücretsiz ADSL hizmeti vermeye hazrlanan TurkNet, bu kampanyasını 7-12 Ekim tarihlerinde düzenlenecek CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'nda internet müdavimlerine tanıtacakalar. Kampanyadan yararlanmak ve yakından takip etmek için , 7. Salon 249 no'lu standı ziyaret edebilecekler.

TurkNet, diğer hizmetlerinin yanı sıra veri ve ses hizmetleri için hazırladığı avantajlı hizmet paketleri ve kampanyalarını da kullanıma koyacak. Standı ziyaret edenler, A Tipi Telefon Aboneliği için bedava 1.000 dakika kazanacak; G.SHDSL internet bağlantısına 2 ay süreyle ücretsiz sahiplenecekler.

Ayrıca TurkNet, fuar süresince, hosting (barındırma) ürünlerinde de indirim yapacak. TurkNet'in satın alma ve hosting yönetimi işlemlerinin online platform üzerinden gerçekleştirilebildiği yeni hosting sisteminde, hosting paketleriyle birlikte alan adı ücretsiz olarak veriliyordu. CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'na özel olarak, web ve mail hosting hizmetleri de yüzde 10 indirimli olarak verilecek.

Samsung un yeni mobil telefonu Pixon


Samsung'un bir sır gibi zula da tuttuğu yeni cep canavarı Pixon'la ilgili müthiş detaylar su yüzüne çıktı.
Samsung'un hakkında fazla bir açıklamada bulunmadığı Pixon isimli yeni telefonu
Dünyanın ileri gelen markalarından biri olan Samsung, yakın bir zamanda kullanıcılarına yeni bir telefon sunacak. Yeni telefonu hakkında fazla ayrıntıya girmeyen Samsung, Pixon isimli yeni mobil telefonuyla, cep telefonu pazarını hareketlendireceğe gözlemleniyor.

Samsung Pixon'un dikkat toplayan en önemli özelliklerinden biri otofokus, ikiz LED flaş, yüz denetim ve titreşim düşürme fonksiyonlarını da sahip olan 8 megapiksel dahili kamerası. Bunun yanında 3.2 inç'lik bir dokunmatik ekrana da sahip olan Pixon, 13.8 milimetrelik ince yapısıyla da gözde haline gelecek gibi duruyor.

7.2Mbps HSDPA teknolojisini de içerisinde bulunduran yeni Samsung Pixon ile ilgili daha fazla ayrıntı ve bilginin 2 Ekim tarihine kadar resmi olarak kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Googel chrome incelikler detaylar

Google Chrome ile kullanıcıların faydasına yepyeni bir browser daha ortaya peydahlanmış oldu.

Chrome kullanıcıları iki gruba ayırıyor. Hızlı, sade ve kolay kullanımı sevenler tarayıcıyı övüyor. Chrome karşıtları ise yazılımın hatalarını arıyor ve Google'ın bilgi açlığına karşı uyarıyorlar.

"Çalışması sırasında hassas verilerle uğraşan kişilerin şu an için Google Chrome'u kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Gerçi Google Build 0.2.149'a yapılan yükseltme ile tarayıcının kritik bir güvenlik açığı giderildi. Yine de firma, yazılımın beta-sürecinde yetersiz olduğunun işaretlerini gösterdi. Biz ise sabretmenizi tavsiye ediyoruz: Hangi tarayıcıyı seçmiş olursanız olun Google tarayıcısı Internet Explorer, Firefox vb. yazılımlara devrim yapma konusunda baskı yapıyor. Ayrıca açık kaynak kodu en azından kritik güvenlik açıklarının hemen tanınması ve ortadan kaldırılması konusunda yardımcı oluyor. "

İndirme baglantısı http://www.google.com/chrome/index.html?hl=tr

firefox 3.0.3

Firefox tekrar dan güncellendi. Firefox geliştiricileri bir önceki 3.0.2 güncellemesi çıkalı daha 3 gün olmadan yeni bir sürüm daha sunuyor. 3.0.2 sürümündeki parola yöneticisinde bazı hatalar meydana geldiği tespit edildiği için 3.0.3 nolu sürüm indirilmeye hazır hale getirildi.

3.0.2'deki parola yöneticisi özel karakter içeren internet adresleri ile daha iyi çalışmak için yeniden elden geçirilmişti. Fakat programdaki bir hata sebebiyle problem daha büyük bir hale geldi: Eğer kullanıcı parola yöneticisine ASCII-olmayan karakterler içeren parola, kullanıcı adı veya site ismi kaydettiğinde artık bu parolalara erişemiyor ve yenisini de oluşturamıyor. Geliştiricilerin dediğine göre parola kayıtları herhangi bir şekilde kaybolmuyor. Firefox 3.0.3 nolu sürüme yapacağınız yükseltme ile bu sorundan kurutabilirsiniz. Güncellemeye ister aşağından vereceğimiz link ile, ister otomatik güncelleme üzerinden ulaşabilirsiniz.
Tüm sürümler için aşağıdaki bağlantıdan yararlanın.
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html

yahoo messenger 9 cikti

Yahoo Messenger kullananlara müjde:
Anlık ileti programının 9. sürümü hazır. İndirip hemen deneyin..
Yeni kişiler tanımak için daha fazla özellikler eklendi..
Yahoo anlık ileti programının 9. sürümünü sundu. Program birçok yeni özellik sayesinde daha sıkı bir şekilde sosyal network'ler ve web günlükleri ile birleşebiliyor. Artık konuşma penceresinden resim ve video gösterme - gönderme gibi aktiviteler basit bir şekilde yapılabiliyor.


Daha ayrıntılı bilgi ve doneye ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanın.

http://messenger.yahoo.com/download/

Google 10. yas gunune ozel logo


Google nin 10. yaş günü için hazırladığı logo. Gayet hoş olmuş.
Google her yaşını kutlarken hazırladığı logo gibi yine 10. yaş günü için oldukça manidar bir logo hazırlamış. Logo da en fazla dikkat çeken olay ilk kuruldukları zamanda yazan google logosunun önüne doğum günü pastası koymaları.

6 pc 1 kasa

Fredrik Perman'ın Kuzey Karolina'daki ofisinden bir görüntü. 1 kasa ve 6 adet pc..
Çercevesi alimunyum olan beraber içerisinde 6 adet LED fanı bulunduran Fredrik Perman'ın 6'sı bir arada sistemi, 6 farklı PC'den oluştuğu ve buna mütakiben sıcaklık probleminin ortaya çıkma ihtimalinden ötürü içerisinde çokca fan barındırıyor.

Bunun yanı sıra daha önce Intel Pentium 4 işlemcili 6 anakarttan oluşan sistem, sonradan işlemci teknolojisinin de ilerlemesiyle birlikte yerini Intel Dual Core işlemcilere bıraktı.

Ek olaraktan anakartların hemen hiçbirinde ekran kartı yok. Kasada fazla yer kaplamaması için ekran kartları yerine onboard grafik işlemciler kullanılmış.

Son olarak resimden de görebileceğiniz gibi, kasanın yanında bir adet klavye, track ball ve bir adet 15 inç'lik LCD monitör görünüyor.

Casio nun 2 inclik LCD ekranı

İlginç soru ve cevaplar casio dan..
2 inç lik bir LCD monitöre kaç piksel sığabilir? İşte Casio'nunbu suale verdiği ilginç cevap.

Casio'nun geçtiğimiz günlerde duyurduğu 2 inç ekrana sahip yeni TFT LCD'si, inç başına düşen piksel sayısıyla isminden çok söz ettireceğe benziyor.

Her bir inç'ine yaklaşık 546 pikselin düştüğü Casio'nun yeni LCD ekranı, 960x540 ekran çözünürlüğüne ulaşarak yeni bir ilke imza atıyor.

QHD (Quarter High Definiton) olarak da anılan Casio'nun küçük ama başarılı yeni TFT LCD'sinin 2 inç olmasına rağmen bu piksel sayısına ulaşmasına neden olan ise Casio'nun geliştirdiği ve HAST (Hyper Amorphous Silicion TFT) ismini verdiği yeni bir teknoloji.

Portatif medya oynatıcıların ve HD cep telefon ekranlarının sayısının artmasıyla beraber, Casio'nun bu yeni ekranı 16.8 milyon renge kadar yükseliyor ve yakın gelecekte Casio'nun bu yeni ürünün seri üretime başlayabileceği dedikodular arasında.

iPhone e rakip Blackberry Storm

iPhone mu Android mi derken yeni bir model ortaya çıktı...
Yeni bir Blackberry modeli önümüzdeki piyasayı allak bullak edebilir!
Blackberry Storm, Yeni iPhone rakip mi oluyor ?
Blackberry Storm: Büyük dokunmatik ekran.

Bir iddiaya göre Vodafone kasım ayında RIM imzalı yeni bir Blackberry cep telefonunu piyasaya süreceği konuluşuyor.
Haberin devamı şöyle:
"Üreticinin potansiyel yeni cep telefonuna verdiği isim Blackberry 9500. Yüksek çözünürlüklü ve dokunmatik bir ekrana sahip olduğu için şimdiden yeni iPhone rakibi olarak lanse ediliyor. Blackberry Storm e-mail-push hizmeti, WLAN ve HSDPA sayesinde hızlı internet, 3,2 Megapiksel kamera ve GPS navigasyon sunuyor. Ne Vodafone ne de RIM cihaz veya işbirliği hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı."

the pirate bay in zaferi

Pirate Bay, 1.5 aydır devam eden sansür kararını devirmeyi başardı.
Torrent devi büyük bir sansür zaferi kazandı.
Bilindiği üzere dünyanın ileri gelen BitTorrent sitelerinden birisi Pirate Bay, geçen Ağustos ayında İtalya'da sansürle karşılaşmıştı. Ancak Ağustos ayı boyunca Pirate Bay'e uygulanan sansür, siteye olan trafiği daha da artırmaktan başka bir işe yarar sağlamadı.

Sonunda sansürün bir çıkış yolu olmadığını kavrayan İtalyan mahkemeleri, geçtiğimiz günlerde Pirate Bay'in lehine bir karar çıkartarak 1.5 aydır uygulanan sansüre son verdi.

iPhone 3G ile nedir ne yapılabilir

iPhone 3G uzun bir bekleyişin ardından sonunda Türkiye'de de vitrinlere çıktı. Kimimiz sıralara girip iPhone 3G'ye hemen sahip olmak istedik, kimimiz de Vodafone ve Turkcell'in açıkladığı fiyatlar sonrasında büyük bir hayal kırıklığı yaşadık.

Her ne olursa olsun, tüm Dünya'da olduğu gibi, Apple'ın telefonunun ülkemizde de büyük bir fırtınaya sebep olduğu aşikar. Siz de, eğer yeni bir iPhone 3G'ye sahip iseniz, mutlaka yapmanız gereken ilk 10 işi sıralamaya çalıştık.

İşte iphone 3g ile yapabilecekleriniz.
-----
iPhone'da tüm yazılarınızı ekrandaki sanal klavyeyi kullanarak yazacaksınız. Başlangıçta zor görünse de Apple bu süreci kolaylaştırmak için birkaç şey düşünmüş. iPhone kullandığınız kelimeleri sözlüğüne aktarıyor ve yazmakta olduğunuz kelimeleri önceden tahmin ediyor. Ayrıca otomatik düzeltme fonksiyonuna da sahip.
----
Yeni iPhone 3G'nin içindeki GPS teknolojisi sayesinde 2MP'lik kameranızla çektiğiniz fotoğrafları coğrafi olarak etiketleyebilirsiniz. Fakat ne yazık ki iPhone'un kamerası çok tatmin edici değil.
----
Yeni iPhone 3G bağlantısına sahip olsa da Wi-Fi daha hızlı. iPhone'unuzu kablosuz ağınıza bağlamak için Ayarlar ikonuna basın ve Wi-Fi seçeneğini seçin.
----
iPhone birden fazla POP/IMAP hesabı bulundurabiliyor. Yahoo! Mail, Google Mail, MobileMail ve AOL için de tek tıkla kurulum yapmak mümkün. Posta seçeneğini Ayarlar menüsünden seçebilirsiniz.
----
iPhone'un yeni sürümüne eklenen bir yenilik de App Store. Bu mavi ikona bastığınızda yazılım satan bir hizmetle karşılaşıyorsunuz. Burada iPhone'unuz için tasarlanmış oyunlar, çeşitli programlar ve araçlar bulmanız mümkün.
----
iPhone telefonunuzu nasıl tuttuğunuzu otomatik olarak algılayıp görüntülemeyi buna göre dikey veya yatay olarak yapabiliyor.
----
Apple'ın Web uygulamaları sayfasında iPhone'unuza ekleyebileceğiniz birçok kullanışlı uygulama mevcut. İsteyenler Facebook yazılımını telefonlarına ekleyebilir.
----
Bir noktadan sonra iPhone'unuzun ekranı kalabalıklaşabilir. Bu durumda "Wiggle" seçeneğiyle ikonlarınızı organize edip farklı sanal sayfalara göndermeniz mümkün.
----
Telefon görüşmesi yaparken iPhone'unuzun diğer fonskiyonlarını kullanmanız da mümkün. Eğer kulaklık veya hoparlör modundaysanız, Home tuşuna basarak arama ekranını küçültebilirsiniz. Böylelikle bir yandan görüşme yaparken bir yandan da Google Maps, E-Posta gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.
----
Yeşil renkli telefon tuşuna basıp iPhone'unuzu telefon moduna getirin ve birisini arayıp yeni bir iPhone'unuz olduğunu söyleyin. Fakat eğer şimdiki cep telefonunuzdaki telefon rehberiniz Outlook, Yahoo! Address Book veya Entourage/OS X Address Book'a kopyalanamıyorsa, tüm telefon numaralarınızı tek tek girmeniz gerekecek.

64 GB depo alanli USB bellek


Transcend imzalı mini depolama-devi JetFlash V20 piyasada. 64 GB USB belleğin fiyatı ne kadar siz bir tahminde bulunan önce sonra yazıyı okumaya başlayın...
Mini depolama-devi: 64 GB'lık USB bellek
Depolama-devi: 64 GB parmak belleğin içinde.
Transcend daha önceden IFA etkinliği sırasında duyurduğu JetFlash V20 USB belleği piyasaya sürüyor. Cihazın göze batan yanı sunduğu depolama alanı: 64 GB.

Bellek özellikle video kayıtları için fazlasıyla yer sağlamış oluyor. Zira gün geçtikçe daha fazla uydu alıcısı doğrudan USB belleğe kayıt yapma imkânı sunuyor. JetFlash V20'nin 12 MB/s saniye yazma hızı, 25 MB/s okuma hızı sunduğu iddia ediliyor.

USB bellek 220 dolara temin edilebiliyor.

Bilgi için: Transcend
Telefon: (312) 466 64 04

16 gb RAM'li laptop

Dell imkansız diye bir şey yokturun kanıtını sunmaya devam ediyor: Firmanın 16 GB RAM'e sahip minik laptopları ilerleyen günlerde ortaya çıkacak...

Dell bilinen tüm kalıpları ve tabuları ortadan kaldıran 17 inçlik bir laptop konseptini tanıtıma sundu. 16 GB sistem belleği ile birleşmiş dört çekirdekli bir işlemci sağlam bir performans temeli oluşturacak.

1 GB büyüklüğündeki grafik belleği aynı anda iki adet 30 inçlik monitöre sinyale gönderebilecek. Durum bu olunca 1 TB büyüklüğündeki sabit disk şaşırtıcı gelmiyor. RGB-LED arka plan aydınlatmalı ekran Adobe-RGB renk yelpazesini yüzde 100 canlandırabiliyor. Böylece laptop özellikler grafikerler ve fotoğrafçılar için uygun bir hal alıyor.

Dell ilerleyen günlerde nihai laptobu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fiyat konusunda herhangi bir done bulunmamakta şuan için.

Fotograflarla Sony Ericsson Xperia X1

Sony Ericsson'u Windows tabanlı telefonu Xperia X1, Ekim ayında piyasada bulunacak. Bu modeli beklemeye değip değmeyeceğini merak edenler için, Xperia X1'i enine boyuna incelenmesi ilerleyen günlerde yer alacaktır.

Xperia X1 den bir kaç görünüm ..60 megapiksellik kamera

60 megapiksellik dijital kamera, Almanya'da açılan Photokina fuarına damga vurmayı başardı.

Geçtiğimiz aylarda haberlerde yer alan, Hasselblad'ın 50 megapiksellik orta format kamerası H3DII-50 biraz olsun aşina olmuştunuz. İşte o kamera, Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenen Photokina fotoğraf fuarında kullanıcıların tanıtıldı..

Ancak fuara asıl damga vuran 50 megapiksellik H3DII-50 değil, yine Hasselblad tarafından duyurulan 60 megapiksel çözünürlük sunan H3DII-60 oldu. Henüz ortada elle tutulur bir ürün olmasa da, firma yetkileleri, yaptıkları açıklama ile 60 megapiksellik makineyle 2009 yılının Nisan ayı içerisinde buluşabilecekleri müjdesini verdi.

50 megapiksel H3DII-50 yaklaşık olarak 35.000 YTL'lik fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda.
60 megapiksel H3DII-60 ise 40.000 YTL'yi geçen bir fiyat etiketine sahip durumda olacak.

cakar cakmak USB


İlginç USB belleklere eklenen en son zippo kod adlı üye: Hem çakmak hem de depolama canavarı.

Her geçen gün USB cihazların arasına yeni bir tanesi ekleniyor. Kimisi sunduğu teknolojiyle göz doldururken, kimisi tasarımıyla tüketicileri kendine hayran bıraktırıyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz kağıt USB bellek ve kapak açan USB bellekten sonra bugünkü haberimize konu olan zippo çakmak da böylesi bir ürün. Zippo çakmak dediğimize bakmayın; aslında o verilerinizi yanınızda taşımanız için geliştirilen, sıradan bir USB hafıza ürünü. Ancak bu USB hafızayı alternatiflerinden ayıran en önemli özelliği şüphesiz sunduğu devasa depolama alanı ya da kullanıcıya sunduğu yeni bir teknoloji değil.

Çakmak olarak da kullanılabilen ve her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz Zippo USB sürücü, bir çakmak olmasının yanında USB hafıza görevi de görüyor. Görünümüyle bir Zippo çakmaktan farksız olan ürün, orijinal tasarıma sahip olmadığından gerçek bir Zippo çakmağa göre nispeten daha hafif bir yapıya sahip ve 8 GB'a kadar verileri depolayabiliyor.

Ürünün fiyatı hakkında bir açıklama şuan itibariyle mevcut değil.

Panasonic de dizustu uretmeye basladi

Panasonic, alışılagelmişliğin dışına ve ürün gruplarının dışına çıkarak dizüstü pazarından pay sahibi olmak için, ürettiği yeni modelleri Japonya'da sundu. Farklı bir tasarıma sahip olan ürünler, dış kasanın üst kısmında bulunan kulpuyla dikkat çekmeyi başarıyor.

El çantası görünümündeki dizüstü modelleri, alışılagelmiş dizüstü görünümünün dışına çıkarken teknik özellikler bakımından da uygun seçenekler sunuyor.

F8: 2.26 GHz'lik Centrino 2 2 Duo SP9300 işlemcisi bulunan F8'de ayrıca 2 GB bellek, 160 GB sabit disk, 14.1 inç'lik WXGA LCD ekran (1440 x 900), 9 saatlik şarj ömrü, 1.63kg ağırlık gibi özellikler yer alıyor.

R8/W8/T8 : 1.20 GHz'lik Centrino Core 2 Duo SU9300 işlemci, 1 GB bellek (en fazla 3 GB), 120 GB sabit disk, 10.1 veya 12.1 inç'lik LCD ekran (XGA çözünürlükte) ve 5 ila 11 saat arası şarj.

Y8 : 2 GHz'lik Centrino Core 2 Duo L7800, 1 GB bellek (en çok 2 GB), 14.1 inç'lik WXGA LCD ekran (1440x900), 8 saat şarj ömrü.

Öte yandan tüm modellerdeki özel dış kasa tasarımı 100 kg'lık basınca ve 76 cm yükseklikten düşmelere karşı dayanıklı...

Toshiba 250 GB rekora ulasti

Dizüstü bilgisayarlarda kullanılan depolama birimleri arasında 250 GB ile 1.8 inç'lik en ince ve en yüksek kapasiteli diski üretmeyi başardı toshiba...

Daha önce yine 240 GB ile kendisine ait olan rekoru Toshiba çıtayı daha yükseğe çıkartarak yine kırdı. 1.8 inç'lik disk kapasitelerinde 5400 rpm'lik 250 GB depolama kapasiteli disk üreten şirket, dizüstü dünyasına yeni ve farklı açılımlar yaratmayı başarıyor.

otomobilleri cep telefonlari acacak

Nissan NTT DOCOMO ve Sharp ile oluşturdukları teknoloji ortaklık sonrasında geliştirdikleri dünyanın ilk akıllı anahtar özellikli cep telefonunu tanıtıp sundular.

Tasarlanan cihazın Nissan’ın akıllı anahtar sistemini içinde barındırarak, gelecekte Japonya’da satılacak bazı Nissan modellerinde standart olarak sunulacağı söyleniyor.

Sistem, Nissan’ın halen kullanmakta olduğu akıllı anahtar sistemi ile büyük benzerlikler gösteriyor.

Kullanıcısının üzerindeki anahtarı gönderdiği sinyaller aracılığıyla tanıyan araba, önce kilitlerini açıyor, daha sonra motorunu çalıştırıyor. Kapı açma - kapama ve motor çalıştırma gibi özelliklere sahip olan bu yeni teknolojinin detayları Tokyo’ da düzenlenecek CEATEC teknoloji fuarında tanıtıma sunulacak. Cihazın yakın bir gelecekte Japonya’ da piyasaya sürüleceği belirtiliyor..

8 megapiksellik dokunmatik Samsung

Daha INNOV8'in duyurduğu, Samsung'un bir diğer 8 MP kameralı cep telefonu Pixon'a dair fotoğraf ve detaylar yayınlandı. ..
8 megapiksellik dokunmatik ekranlı Samsung INNOV8'e dair özellikler ve bilgiler daha yeni yeni ortalıkta dolaşmaya başlamışken bir diğer 8 MP'lik Samsung daha peydah oldu. M8800 Pixon'da 3.2 inç 400 x 240 dokunmatik ekran, 8 megapiksellik otomatik odaklamalı ve yüz tanıma sistemli kamera ve GPS öne çıkan özellikler arasında dikkat çekiyor..

Kasım ayından itibaren 550 Euro civarında satılması beklenen Pixon nun özellikler ise şöyle sıralanıyor;

* Dört bant GSM, üç bant HSDPA
* 107.9 x 54.6 x 14.9 mm, 110 gram
* 3.2-inç dokunmatik ekran (240 x 400 piksel)
* 8 megapiksel kamera, otomatik odaklama, gülümseme, göz kırpma ve yüz tanıma, titreme önleyici, GPS coğrafik etiketleme, ISO, ISO 1600, WVGA (720x480 piksel) ve VGA (640 x 480 piksel) 30fps'de video kayıt yeteneği
* Tümleşik GPS alıcı
* DivX oynatıcı
* FM radyo
* microSD kart girişi
* Bluetooth
* QWERTY klavye
* El yazısı tanıma
* ShoZu entegrasyonu (doğrudan resim ve video gönderimi)
* Ofis doküman okuyucu

Photoshop Mobile Beta yayinlandi


Daha önce de duyurusu yapılan Photoshop'un cep telefonu sürümü için Beta yayını net kullanıcılarına sunuldu.

Cep Photoshop'u sonunda yayına başladı. Özellikle tasarımcıların ve web yayıncılarının her gün başvurduğu en güçlü resim düzenleme yazılımlarından olan Photoshop'un cep telefonlarına yönelik sürümü gerçeğinden biraz daha değişik ve farklı.

Yeni uygulama sayesinde cep telefonları üzerinden internete fotoğraf yükleme, izleme veya paylaşma mümkün.. Üzerinde Windows Mobile yüklü telefonlarda yer alabilen yazılım şu an için MOTO Q Music 9m, MOTO Q 9h, Palm Treo 750w, Samsung Blackjack I ve Blackjack II modellerinde kullanılabilir durumda. Resim düzenleme yada benzeri işlemler ise mümkün değil.

Daha detaylı bilgi ve Beta sürümünü denemek için (elbette üstteki destekleyen cep telefonlarından birine sahipseniz) Photoshop Mobile Beta sitesine girerek detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Nokia dan dokunmatik telefon


Dünyanın önde gelen cep telefonu üreticisi olan Nokia Tube kod adlı iPhone benzeri telefonunu 2 Ekim'de Londra'da tanıtıma sunacak.
Küçük cep telefonu firmaları uzun bir süredir birçok iPhone benzeri dokunmatik ekranlı telefonu piyasaya sürdüler ve sürmeye halen devam ediyorlar.. Nokia, dokunmatik dünyasına uzunca bir süre uzak kaldığının farkına vardı. Nokia kullanıcıları ise Nokia’nın iPhone’a ne zaman cevap vereceğini merak konusu olmuştu.
Şimdi dedikodulara göre Nokia, gelecek hafta ilk dokunmatik modelini tanıtmaya hazırlık yapıyor. Daha evvel de Nokia bu senenin ikinci yarısında dokunmatik telefonunu tanıtacağını belirtmişti...

ps3 ucuzluyormu


Uzun zamandır PlayStation 3'ün ucuzlayıp ucuzlamayacağı merak konusu olmuştu. Şirket bunu yalanlasa da gelişmeler tam tersine gidiyor..
Yaz aylarında Microsoft'un popüler oyun konsolu Xbox 360'ın ucuzlayacağının duyurulmasının akabinde gözler PlayStation tarafına çevrilmişti. Oyunseverler PS 3'te bir indirim beklerken şirket böyle bir etiket değişikliğinin söz konusu olmadığını belirtmişlerdi.

Fakat bu durum fazla uzun sürmedi. Blockbuster isimli teknoloji mağazasının broşürleri PS 3'ün 40 GB'lık modelinde 40$'lık bir indirim yapıldığını ve fiyatın 360$'a çekildiğini yazdı. İndirim paketinde aynı zamanda Örümcek Adam filmi ve Transformers oyunu ile birlikte HDMI kablo da geliyor. Benzer fiyat aralığında satılan PS 3 ülkemizde de 1000 YTL civarına kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Blockbuster'daki indirimin yakın zamanda dünya çapında diğer teknoloji mağazalarıyla devam etmesi bekleniyor.

Sergey Brin blog acti


Google kurucularından olan Sergey Brin de, Parkinson hastalığına yol açan G2019S genetik mutasyonuna rastlandığı ortaya çıktı. Brin blog yazmaya başladı.

Google kurucularından Sergey Brin, Google'ın sahip olduğu Blogger'da bir blog açarak yazılar yazmaya başladı. Brin'i kendi blogunu açmaya iten sebep ise, genetik yapısının Parkinson'a yakalanmaya çok müsait olduğu teşhisi imiş.

Eşi Anne Wojcicki'nin kurduğu genetik araştırmaları şirketi 23andMe'ye yaptırdığı gen taramasında annesi de Parkinson'a yakalanmış olan Brin'in de bu hastalığa yakalanma ihtimalini çok yükselten bir genetik mutasyonu olduğu durumu ortaya çıktı. "Too" adını verdiği blogunda annesinin de aynı genetik mutasyona sahip olduğunu anlatan Brin, "Erken yaşlarda yakalanacağım bu rahatsızlıktan önceden haberdar olarak avantajlı duruma geçtim. Ayrıca, Parkinson üzerine araştırmalara ve bilinçlendirme çalışmalarına yardımcı olabileceğim, bu yüzden de mutluyum" ifadelerini kullandı...

The Pirate Bay 15 milyonu devirdi


Başı beladan bir türlü kurtulmayan, ama bir türlü de kapatılamayan Torrent sitesi The Pirate Bay, 15 milyon kullanıcıyı aştı..
Geçtiğimiz yılın en çok tercih edilen "torrent" arama sitesi The Pirate Bay, acısıyla tatlısıyla, "seeder"ıyla "leecher"ıyla küçük bir ülke kurmaya yetecek kadar kullanıcı izledi sayın okuyucular. Şu an tam 15 milyon adet kullanıcısı olan site, 1.288.000 kadar da torrent takip ediyor.

Ttnet in yasak uzerinden reklam yapmasi


Kapattığı siteler üzerinden ttnet reklam yapmaya başladı.
Erişime kapatılan sitelerin "Kapatılmıştır" sayfalarında, "İşte internet böyle olmalı," şeklinde içeriğe sahip bir Telekomünikasyon Kurumu sitesinin bağlantısı dağıtılıyor...
Bu günlerde mahkeme kararı ile kapatılan sitelere (örneğin YouTube'a) girildiğinde, sağ üst köşede "Güvenli ve bilinçli internet kullanımı için: Güvenli Web" şeklinde bir ilan cümlesine rastlamak mümkün. Öncelikle bunu bir hizmet sağlayıcı reklamı sanıp "Yok artık, bu devirde internet erişimini kısıtladıkları yetmiyor, bir de bunu ilan eden sayfadan para mı kazanıyorlar?" diye düşünebilirsiniz. Durum bu değil tabii.

"İnterneti silah olarak kullanmak isteyen, uyuşturucuya, cinsel sapkınlığa dönüştüren sanal çetelere karşı hep birlikte mücadele edelim," buyurmuş olan Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu demecinden kısa süre sonra rastlanan bu uygulama, Telekomünikasyon Kurumu'nun hazırladığı Güvenli Web sitesine yöneliyor. Kullanıcıları "internetin tehlikelerine" karşı bilinçlendirmeyi amaçlayan sitenin belirlediği başlıca tehlikeler, pornografik içeriğe sahip siteler ve kumar siteleri. Çocuklara hitap edeceği düşünülerek hazırlanmış bölümünde çok küçük çocukların kendilerini koruması için faydalı öğütler bulunuyor, ancak genel tavır "İnternette neyin uygun olduğuna, neyin olmadığına biz karar veririz," şeklinde. Kapatılan siteler üzerinden bağlantı dağıtılması ise tavrı iyice ofansif bir hale sokuyor.

Proje 10 ussu 100 google nin 10 milyon dolarli yarismasi

İnternetin bir numaralı arama motoru Google, kuruluşunun 10. yıl dönümü nedeniyle "dünyayı değiştirecek en iyi fikirleri" 10 milyon dolarla ödüllendirecek.

Google’ın açıklamasında, bu ödülün, "akıllı teknoloji aracılığıyla olağanüstü sonuçlar sağlayacak, küçük ölçekte başlayarak uzun dönemde büyük sonuçları olacak" 5 fikrin sahipleri arasında paylaştırılacağı belirtildi. Açıklamada, fikirlerin Google’a sunulabileceği sürenin 20 Ekimde dolacağı kaydedildi.

Tüm fikirler arasından 100 tanesinin seçilerek 27 Ocak 2009’da açıklanacağı, daha sonra Google kullanıcılarının finale kalan 20 fikribelirleyeceği, Google’un oluşturacağı kurulun da kazanan 5 fikri seçeceğibelirtildi.

15 Eylül 1997 tarihinde Larry Page ve Sergey Brin adlı StanfordÜniversitesi öğrencilerinin, "google.com" adının haklarını almalarıyla basit bir arama motoru olarak kurulan Google, kısa sürede internet üzerinden bilgiye ulaşmada en çok kullanılan arama motoru haline geldi.

Milyon dolarlik spam ve saka


Şakacı spam postalar kullanıcıları korkuya itebiliyor. 1 milyon dolarlık soygun videosu bakın neler yapıyor.
Önce bir proje olarak ortaya çıktı. Şimdi ise, yani 10 yıl sonra, milyon dolarlık yangın malware olarak tekrar sahnelere geri döndü.

Yeni ortaya çıkan bu malware'den bahsetmeden önce dilerseniz milyon dolarlık bu yangının ne olduğundan kısaca söz edelim: 1994 yılının Ağustos ayında Bill Drummond ve Jimmy Caouty isimli iki müzisyen, milyon dolar değerindeki nakit parayı bir sanat projesi kapsamında Jura adındaki bir İskoç adasında ateşe verdiler. Ancak bu ikili her ne kadar sanat için paraları ateşe verse de, bu yangınla tam olarak ne yapmak istedikleri hiçbir zaman anlaşılamadı.

Aradan 14 yıl geçtikten sonra söz konusu olay yavaş yavaş unutulurken, ortaya çıkan bir malware nedeniyle dünya bu olayı tekrar hatırladı. Bu malware, yıllar önce gerçekleşen yangında bir milyon doların aslında duman olup uçmadığı, ortada büyük bir soygunun olduğunu iddia ediyor. Ancak bu spam mesajlara bakıldığında, içerisinde video.rar isimli bir dosya yer alıyor ve bu dosya açıldığında Microsoft'un mavi ekran hatasına benzeyen bir ekranla karşılaşılıyor. Bu ekran bilgisayara bir zarar vermese de, kullanıcıları korkuttuğu kesin.

Trend Micro da son zamanlarda büyük banka soygunu etiketli bazı spam mesajların bu soygundan canlı görüntüler sunma iddiasıyla birçok kullanıcının bilgisayarlarına sızdığını tespit etti. Elbette ortada böyle bir soygun yok; ancak kullanıcılar haberin kaynağını çok büyük olasılıkla araştırmayacağı için spam mesajlar da amacına kolayca ulaşıyor.

Chrome ilk gunlerini ozluyor

Google'ın tarayıcısı Chrome, indirime sunulduğu ilk iki haftada yakaladığı başarıyı mumla arıyor.

Yaklaşık 3 hafta önce yayınlanan Chrome Beta, yayınlandığı ilk hafta büyük bir başarı sağlamış ve pazar payını yüzde 1'in üzerine çıkartmayı başarmıştı. Ancak kullanıcılar, geride kalan zaman sonrasında Google Chrome'dan vazgeçmeye başlamış gibi gözlemleniyor.

NetApplications'ın araştırmasına göre "Chrome'un pazar payı, son 1 hafta içerisinde yüzde 0,75'e kadar geriledi. Üstelik üç haftalık grafiğe bakıldığında, bu gerilemenin yavaş da olsa devam edeceği anlaşılabiliyor. Geçtiğimiz hafta Chrome'un pazar payı yüzde 0,85 seviyesindeydi. Diğer bir Beta tarayıcı olan IE8 Beta 2 ise, pazar payını yüzde 0,42 seviyesine sabitlemiş durumda."

Tabi bu durum her iki tarayıcının da nihai sürümleri yayınlandığında ortaya çıkacak tablo ile ilgili bir ipucu vermiyor. Ancak IE8'in muhtemelen Chrome'dan önce final sürüme ulaşacak olması, şansını arttıran önemli bir faktör olarak ortaya çıkıyor.

google betaliktan kurtulamiyor

Google'ın sunduğu servislerin yarısından çoğu uzun zamandır beta aşamasında. Bunun nedeni ne olabilir?

Dünyanın en büyük markası arama motoru olan ve geçtiğimiz haftalarda 10. yaşını kutlayan Google, artık bir arama motoru olmanın ötesinde, kullanıcılarına sunduğu birçok servisle de kapsamlı bir internet platformu oluşturmayı başardı.

Ancak Google, yeni servisleriyle kullanıcılarının yüzünü güldürse de akıllarda her zaman bir soru işareti uyandı: Google neden bir türlü 'beta' teriminden kurtulmayı başaramıyor?

Bir uygulamanın beta sürümü dendiğinde, söz konusu programın hala tam sürüme ulaşmadığı ve bazı kusurlarının olabileceği anlaşılır. Beta sürümünde olan programı olan şirketler, genellikle belirledikleri bazı testçileri yanlarına alarak, uygulamada gördükleri gedikleri testçilerden öğrenmek suretiyle bu açıkları giderirler.

Yine de bir uygulamanın beta sürümü, aradan belirli bir zaman geçtikten sonra nihai sürümüne yükselir ve kullanıcılar gönül rahatlığıyla bu uygulamaları kullanmaya başlar. Ancak Google, servislerindeki beta aşamasını bir hayli uzun tutuyor.

İşte Google beta servisleri...
- Alerts
- Blog Search
- Book Search
- Google Chrome
- Finance
- Google Health
- Patent search
- Product Search
- Scholar
- Video
- Custom Search
- Calendar
- Docs
- Gmail
- Knol
- Orkut
- Talk
- Translate
- Google Pack
- Base
- Image Labeler
- News Archive Search

180.000 $ lik hoparlor


Grande Utopia EM, devasa tasarımının yanında fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yüksek sesle müzik dinleme meraklılarına ilgilendiren Grande Utopia EM, gerek görünümü, gerekse de fiyatıyla diğer hoparlörlerden son derece değişik bir ürün.

Grande Utopia EM tanıtmak gerekirse: İki dev hoparlörüyle son derece güçlü bir ses sistemine sahip olan ve tüketicilerin komşularını etkilemesi için bulunmaz bir ürün olan 260 kg ağırlığındaki Grande Utopia EM, tasarımıyla da oldukça dikkat çekici bir ürün görünümünde.

Yaklaşık 180.000 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan Grande Utopia EM, fiyatından da anlaşılacağı üzere cebi dolgun kişilere ilgilendiriyor.

MiniLyrics 6 ile karaoke keyfi

Crintsoft, MiniLyrics'in 6. sürümünü yayında. Program PC'nizde dinlediğiniz şarkının sözlerini bularak senkron bir şekilde gösterilmesini sağlıyor. Birçok programın yanında Winamp ve iTunes gibi medya oynatıcıları da destekleniyor.

Yeni tema motoru programın optik ayarlarını kendinize uyarlamanızda size yardımcı oluyor. Mesela bir iTunes teması kullanabiliyorsunuz. Şarkı metni program penceresi içerisinde süzülüyor.

Yazılım deneme sürümü olarak gelse de, dilediğiniz kadar kullanma şansına sahipsiniz. Yani MiniLyrics 6'da herhangi bir süre kısıtlaması söz konusu değil.

İndirmek için bağlantı.
http://www.viewlyrics.com/download/minilyrics6.exe adresini browserinize yazın...

Asus un yeni laptop u mikroplari olduruyor

Asus N50 serisi laptop'lar sadece performans ile değil, sağlıklı bir çalışma ortamı da sağlıyor artık.
Asus N50: Oda havasını iyileştiren laptop'lar.

Başlangıcı N50VC-FP008C ve N50VN-FP004C modelleri yapıyor. İkisi de Intel Centrino 2 platformunu baz alıyor, 4 GB sistem belleğine, 320 GB sabit disk, LED arka aydınlatmalı ekran ve Super Hybrid Engine'e (SHE) sahipler. Enerji ve performans yönetimine yapılan müdahale ile pil süresi yüzde 35 oranında yükseltebiliyor.

N50 notebook'ların bir diğer özelliği ise Health Ionizer özelliğini sunmaları. Bu teknoloji çalışma alanı etrafında negatif yüklü iyonlardan oluşan güçlü bir kalkan kuruyor ki, bu da alerjik maddeleri ve mikropları etkisiz hale getirmeyi başarıyor.

NV50C'de Core 2 Duo P8600 (2,4 GHz) işlemci Nvidia GeForce 9300M GS (512 MB) ekran kartı ile beraber çalışıyor. Buna karşın NV50VN, Core 2 Duo T9400 ve GeForce 9650M GT (1 GB) ile daha çok performans ortaya koyuyor.

Asus N50VC ve N50VN fiyat aralığı ise 1600 dolar ve 1800 dolar.

Daha fazla ayrıntı ve bilgi için: AsusTek Computer
Telefon: (216) 521 47 25

Araba anahtari + cep telefonu


Aracınızın kapılarını cep telefonunuzla açmaya istemez misiniz ?Nissan sahipleri artık bu şansa nailler.
Hem araba anahtarı, hem cep telefonu özelliği.
Akıllı anahtar teknolojisinin kullanıldığı ilk cep telefonu prototipi
Dünyanın önde gelen firmalarından Nissan, NTT DOCOMO ve Sharp, içerisinde Intelligent Key denilen, otomobiller için tasarlanan ve akıllı anahtar olarak tabir edilen fonksiyona sahip ilk cep telefonunu ürettiklerini söylediler.

Bu cep telefonu, Nissan'ın hali hazırda araçlarında kullandığı Intelligent Key (Akıllı Anahtar) sistemini içerisinde taşıyacak. Nissan'ın teknik desteği, Sharp'ın bizzat telefonun üretiminde bulunması ve DOCOMO'nun hücresel teknolojileriyle yoğrulan dünyanın ilk akıllı anahtarlı cep telefonu, şimdilik türünün de tek örneği.

Nissan'ın akıllı anahtar sistemi, 2002 yılından bu yana Nissan'ın 950.000'e yakın aracında bulunuyor. İki yönlü kablosuz bağlantı teknolojisiyle kapıların otomatik olarak açılıp kapanmasına olanak tanıyan akıllı anahtar sistemi, sistemin daha işlevsel olması için cep telefonuna uyarlandı.

Nissan, DOCOMO ve Sharp'ın akıllı anahtar teknolojisini içeren yeni cep telefonunu, 30 Eylül'de başlayacak CEATEC Japan 2008'de kamuoyuna duyurması bekleniyor.

Adobe Photoshop CS4 yayinda

Adobe den yapıla duyuru da resim işleme yazılımı Photoshop'un yeni versiyonu olan CS4'ün çıktığı söylendi.
Daha önce söz verildiği gibi, Adobe Systems yaptığı duyuru ile resmi olarak dijital resim işleme yazılımı Photoshop CS4 ve CS4 eklentileri yayınladı. Yeni versiyon ile birlikte sekme tabanlı ara yüz, içerik ölçekleme teknolojisi -kullanıcıların resimleri fare sürüklemesi ile ölçeklendirmesi-, yeni otomatik hizalama ve uydurma modu, canvas döndürme aracı, kameradan transfer işlemleri, daha geniş resim gurupları görüntüleme gibi özellikler geliyor. Bunlar dışında Photoshop CS4, GPU desteği ile birlikte geliyor. Bu da demek oluyor ki, artık ekran kartının hesaplama gücünden de faydalanabileceğiz. Satışına gelecek ay başlanacak olan yazılımın Photoshop CS4 olanı $699, CS4 Extended (genişletilmiş) olan versiyonu $999'dan satışa sunulacak. Eski versiyona sahip olanlar içinde yükseltme sürümü ve fiyatı ayrıyeten belirlenecek.

ie 8 i merak edenler buraya

Microsoft, yeni Internet Explorer ile yepyeni bir internet deneyimi vaat ediyor kullanıcılara.
Microsoft'un yeni web tarayıcısı IE8 hakkında yeni bilgiler duyuruldu.

Microsoft Windows Internet Explorer 8'de arama fonksiyonu, başta Microsoft Live Search, Yahoo ve Wikipedia olmak üzere İnternet'in en güçlü arama motorlarının olanaklarını bir arada topluyor.

Normal olarak kullanıcılar birden fazla sitedeki içeriklerle ilgilenirler ve bunların en güncel halini almak için tekrar tekrar bu sitelere bağlanırlar. Microsoft Windows Internet Explorer 8'deki "Web Slice" özelliği ise bu sorunu hallediyor.

Internet Explorer 8'in en önemli özellikleri arasında güvenlik, kişisel bilgilerin korunması, veri ve bilgilerin kontrol altında tutulabilmesi de yer alıyor. InPrivate Browsing, InPrivate Blocking ve güçlendirilmiş Delete Browsing History gibi özellikler, kullanıcıya dış müdahalelere karşı yüksek düzeyde güvenlik sağlıyor. SmartScreen Fitler ve Inprivate Browsing & Domain Highlighting gibi özellikler İnternet ortamında güven içinde bankacılık işlemleri veya alışveriş yapılmasını mümkün kılıyor.

Windows Internet Explorer 8 Beta 2 Türkçe sürümünü aşağıdaki web adresinden edinebilirsiniz.

tık

dizustu alana yazici hediye

Fujitsu Siemens Computers den yeni bir kampanya, dizüstü bilgisayar alana, 275 YTL değerinde renkli lazer yazıcı armağan ediyor. Fujitsu Siemens Commputers, AMILO PA 3553 ve PA 3515 model notebook alanlara 275 YTL fiyat değerinde Samsung CLP 300 renkli lazer yazıcı hediye ediyor. Fujitsu Siemens Computers'un başlattığı bu kampanya Türkiye genelindeki tüm TeknoSa mağazalarında geçerliliğini koruyacak. Stoklarla sınırlı olan kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgi Fujitsu Siemens Computers standları ve TeknoSa mağazalarından edinilebilir.

internette gizlilige onem verenler

Google'ın internet kullanım bilgilerini toplaması sizi rahatsız ediyorsa, Chrome internet tarayıcısının çok daha güvenli bir alternatifini denemekte fayda var.

Alman SRWare tarafından geliştirilen Iron adlı web browseri, Google Chrome'un tüm kullanıcı kimliği bilgilerinden arınmış saf bir hali olarak tanımlanabilir. Tekil kullanıcı bilgileri, alternatif hata mesajları, Google'a gönderilen kullanıcıya özgü bilgiler ve hatta Google güncelleyicinin bile bulunğmadıı Iron, kayıtsız şartsız mahremiyet isteyen kullanıcılar düşünülerek tasarlanıp üretilmiş.

google nin telefonu g1


Google'ın Android platformu üzerine inşa edilen ilk telefon olan G1'i yakından tanımak ister misiniz?

Google'ın başını çektiği Open Handset Alliance (OHA) tarafından desteklenen Android işletim sistemini kullanan ilk ürün G1, her ne kadar dükkanlarda insanların birbirleri üzerine çıkmasına sebep olmasa da bilişim profesyonelleri tarafında büyük ilgi ve merak uyandırmış durumda. Kullanıcı ve geliştiricileri donanımı kullanacak yazılımlar konusunda tamamen serbest bırakan Android, önümüzdeki günlerde daha fazla üründe görülebilecek bir işletim sistemi durumunda.

fake acilir pencerelere dikkat

Yapılan araştırmalar sonucunda, internet kullanıcılarının tehlikeli açılır pencereleri kapatmak için Tamam'a basmayı tercih ettikleri ortaya çıkmış durumda.

Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, internet kullanıcılarının açılır pencereler konusunda gerçek ile sahte arasındaki farka dikkat etmediklerini ortaya çıkardı. Araştırmaya katılan üniversite öğrencileri, başka işlerle meşgul olduklarında hangi pencerelerin açıldığına çok fazla dikkat etmeden Tamam'ı tıklayıp onayladıklarını itiraf etti. Daha çok bilgisayara zararlı yazılım yüklemek için kullanılan açılır pencere yöntemi, genelde büyük ikramiye vaatleriyle kullanıcıları kandırmayı başarabiliyor.

Yüzde 63 oranında bu gibi sahte mesajlarla kandırılan katılımcılara araştırmacı Dr. Michael Wogalter'ın tavsiyesi ise, şüpheli bir pencere açıldığında Tamam seçeneğini tıklamak yerine pencereyi kapatmayı tercih etmeleri.

myspace de muzik ziyafeti

Dünyanın birçok ülkesinde müzik dağıtım hizmeti sağlayan Apple'ın iTunes Music Store'una bu defa ciddi bir rakip karşısına çıkıyor. MySpace de müzik satacak.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan MySpace, bu kullanıcı tabanını değerlendirebilecek yeni bir fikir üretti. MySpace, müzik dünyasının önde gelen yayıncılarıyla ortaklığa giderek kendi müzik hizmetini yapmaya hazırlanıyor. Üç büyük müzik şirketiyle beraber kurulan MySpace Music'in %40 ortaklığında Universal Music Group, Sony BMG ve Warner Music Group şirketleri bulunuyor.

MySpace'in hedefi en büyük kataloğu sunmak olarak söyleniyor. MySpace'in iddiasına göre şu anda MySpace'te dünya geneline yayılmış 5 milyon sanatçı profili bulunduğu söyleniyor. Bu şekilde MySpace, sanatçılarla dinleyiciler arasında köprü olma iddiasını da kanıtlamayı amaçlıyor.

Sony Ericsson'dan bayanlara ozel kol saati


Sony Ericsson, Bluetooth ile mobil cihazlara bağlanabilen MBW-150 kol saati serisini ürettikten sonra , bayanlara yeni modeli MBW-200'ü de tanıttı. Ayrıntılı bilgi aşağıdadır.

Şimdi de kol saati işine giren Sony Ericsson, Fossil işbirliği ile ürettiği bayanlara özel MBW-200 Bluetooth kol saatini tanıttı. Kablosuz bağlantı ile uyumlu cep telefonlarında arayan numaraları görüntüleyen, telefon çaldığında veya mesaj geldiğinde titreyen MBW-200, ayrıca gelen aramayı reddetme veya sessize alma fonksiyonu da sunuyor.

Kolayca Bağlantı Kurulabiliyor.

Yaklaşık 10 metrelik Bluetooth menzilinden çıkıldığında da titreyerek kullanıcıyı uyaran MBW-200, monokrom OLED ekrana ve mineral kristal cama sahip. 30 metreye kadar su geçirmeyen saat, şarj edilebilir piliyle birlikte satılıyor. 2008 bitmeden satışa sunulması beklenen Sony Ericsson MBW-200'ün fiyatı ise henüz belli değil.

Gta yine bela ariyor

GTA yine ve yeni belalar aranıyor.
Rockstar Games Nintendo DS'e yapacakları Chinatown Wars'a öyle bir mini oyun ekleyecek ki, hangi ülkelerde satış yasağı gelecek tahmin edemiyoruz.

Grand Theft Auto serisinin yapımcısı Rockstar Games, serinin ilk Nintendo DS oyunu olması beklenen Chinatown Wars ile el konsolunun masum imajına zarar verebilir. Zira GTA: Chinatown Wars'ın içerdiği mini oyunlar arasında, eroin, kokain ve diğer uyuşturucuları satarak para kazanılan bir oyun da bulunacak.

Daha Önce de yapılmıştı..

Vice City Stories ile bu yöntemin işe yaradığını söyleyen Rockstar Başkan Yardımcısı Dan Houser, ana hikayenin yanı sıra oyuncuların düşünmesi için ekstra bir bulmaca olmasının güzel olduğunu savunuyor. Anlaşılan, GTA: Chinatown Wars, şirin görünümlü çocuksu oyunlarla bilinen Nintendo DS'in itibarını bir hayli zedeleyecek.

Hotmail yaslandi mi acaba


Bir zamanların en büyük ve neredeyse rakipsiz e-mail sağlayıcısı konumunda bulunan Hotmail, uzun zaman önce Gmail'e kaptırdığı liderliği geri kazanmak için çabalamaya çalışıyor.

Ünlü istatistik firması HitWise'ın yaptığı araştırmaya göre, Hotmail sadece 55 yaş üstü kullanıcılarda pazar lideri olarak gözüküyor. Bu kişiler de zaten henüz Gmail'in olmadığı dönemlerde bir e-mail adresi sahibi olanlar. HitWise'ın hazırladığı bu grafiğe göre, yaşlılar en çok Hotmail i kullanıyor, orta yaşlı kullanıcı grubu ise en çok Yahoo yu kullanıyor, gençler ise en çok Gmail i tercih ediyorlar..

Durum bu iken yeni jenerasyonda Yahoo ve Hotmail'in payı hızla azalıyor, Gmail pazardaki payını hızla ve daha fazla büyütüyor. Hotmail ise savaşı kolay bırakmaya niyetli gözükmüyor.

Hotmail'de Neler Yeni?

Hepimizin bildiği gibi, Gmail, Ajax yöntemlerini kullanarak e-posta kullanımına yepyeni bir soluk getirmişti. E-posta kullanımına ilişkin bu yeni yaklaşım, Google'ın tecrübe ve güvenilirliği ile birleşince Gmail çok kısa süre içinde Hotmail'i 15 yıllık tahtından etmişti. Microsoft, Gmail'in bu üstünlüğünü kabul ederek, bu yeni yaklaşımı kendi e-posta servisi olan Hotmail'e uygulamaya ve Ajax yöntemlerini daha etkin kullanmaya başladı.

Ayrıca Hotmail'in kısa süre içinde entegre edeceği önemli özelliklerden biri de e-posta ile anlık ileti göndermek olacak. MSN/WLM açmadan, e-posta gönderir gibi anlık ileti gönderebileceksiniz. Böylece sizin gönderdiğiniz mesaj karşı tarafa MSN/WLM üzerinden ulaşacak. Bilgisayarında anlık ileti yazılımı kurulu olmayan ve aceleyle mesaj yazması gerekenler için ideal bir uygulama olacağını düşünüyoruz.

Hotmail Artık Daha Hızlı

Microsoft'un kendi yaptığı ölçümlere göre, geniş bant internet kullanıcıları artık Hotmail'i %70 daha hızlı açabiliyor. Elbette dar bant internet kullanıcıları da unutulmamış, onlar için de yaklaşık %56'lık bir hızlanma söz konusu. Bu hızla birlikte göze daha çok hitap eden bir tasarıma geçen Hotmail, artık daha canlı ve farklı renkler arasından kendi stilinizi seçmenize de olanak sağlıyor.

Google Duyarsa Kızar mı?

İlk defa Gmail'de görülen ve çok kısa süre içinde Yahoo'nun kendi sistemine uyguladığı erken tanıma sistemini Hotmail yeni yeni sunuyor kullanıcılara. Artık e-posta gönderirken mesajınızın gideceği yere bir şeyler yazmaya başladığınızda adres defterinden buna uyuşan sonuçlar otomatik olarak listelenecek ve bunlardan birini seçebileceksiniz.

Sürekli Büyüyen Gelen Kutusu

Ayrıca kısa süre içinde aynı Gmail'de olduğu gibi gelen kutunuzun boyutu sürekli artacak. Google 1 GB ile başladığı yola 7 GB ile devam ediyor ve her saniye bu boyutu artırıyor. Bu iş modelini benimseyen Microsoft tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Hotmail depolaması sizinle birlikte otomatik olarak büyüyecek. Bu şu anlama geliyor: size ne kadar fazla depolama alanı gerekiyorsa o kadarına sahip olacaksınız. Bunun sınırları var, ancak sınırlar öyle geniş ki büyük olasılıkla sınıra yaklaşamayacaksınız bile.

Yeni Özellikleri Nasıl Kullanacaksınız?

Hotmail gelen kutunuzu açtığınızda, ekranın herhangi bir yerine iliştirilmiş olan "daha hızlı bir Hotmail mi istiyorsunuz, tam sürümü deneyin" şeklindeki bağlantıya tıklamanız yeterli. Hatırlatmamız gerekir ki, eğer Hotmail'i Türkçe kullanıyorsanız, bu yeniliklerden bir kısmından en azından şu an faydalanamayabilirsiniz.

Özhan Elma

NOD32 ile sagliginiz koruma altinda

Gelişen ve her geçen gün büyüyen bilgisayar güvenlik tehditlerine karşı kalıcı ve kapsamlı bir koruma sağlayan yazılım çözümleri geliştiren ESET NOD32 AV eylül ayından itibaren bayilerine bireysel ve kurumsal ürünlerinde MEDLINE işbirliği ile ücretsiz sağlık poliçesi hediye sunuyor.

20 kutu ESET NOD32 veya ESET SMART SECURITY alan her bayisine ve ESET NOD32 AntiVirus veya ESET SMART SECURITY BUSINESS EDITION ürününden 10 kullanıcı ve üzeri ürün alan her firmanın bilgi işlem yetkilisine ücretsiz olarak hediye edilecek olan poliçe tıbbi danışmanlık ve acil sağlık hizmetleri içeriyor.

Panasonic ve Olympus isbirligi

Dünyanın ileri gelen dijital fotoğraf makinesi üreticileri Panasonic ve Olympus, dijital fotoğraf makinelerinde boyut ve ağırlık anlamında çarpıcı şekilde küçülme sağlayacak ortak teknoloji ve cihaz geliştirme alanında işbirliği yapacaklarını duyurdular.

İki firmanın yararlanacağı ‘Micro Four Thirds (4/3) Sistemi Standardı', ultra kompakt değiştirilebilir lens tipinde dijital fotoğraf makinesinin geliştirilmesini mümkün kılacak.

Değiştirilebilir lens tipinde dijital SLR fotoğraf makinelerinin dünyadaki pazarı istikrarlı şekilde büyürken, toplam dijital fotoğraf makinesi pazarındaki payı sadece %7 seviyesinde bulunuyor. Dijital SLR fotoğraf makinelerini ‘büyük, ağır ve kullanımı zor' bulan tüketiciler, oldukça geniş özellik ve performans aralığı sunan kompakt makineleri tercih ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda bu pazar eğiliminin farkına varan Panasonic ve Olympus, "Four Thirds Sistemi Standardı" esasına dayanan ürünler piyasaya sürmüş; endüstrinin değiştirilebilir lens tipinde dijital fotoğraf makinesi sistemlerine "Live View (Canlı İzleme)", kontrast tespiti ve otomatik odaklama sistemleri gibi özellikler getirmesine liderlik etmişlerdi.

Günümüzde iki firma, "Four Thirds Sistem Standardı"nın potansiyelini, "Micro Four Thirds Sistem Standardı" esasına dayanan, çok daha kompakt ve hafif ağırlıkta değiştirilebilir lens tipinde dijital fotoğraf makinesi sistemlerinin gelişimini sağlayacak şekilde genişletti.

"Four Thirds Sistemi Standardı" ile karşılaştırıldığında, "Micro Four Thirds Sistemi Standardı"nın başlıca ayırt edici özellikleri şunlar: Yaklaşık %50 daha kısa flaş aralığı (yuva ile sensör arasındaki mesafe), 6 mm daha küçük lens yuvası dış çapı, yuva içerisinde 9'dan 11'e yükseltilmiş elektrik bağlantıları.

"Micro Four Thirds Sistemi", kullanıcıların daha kompakt bir fotoğraf makinesi gövdesi içerisinde yer alan "Four Thirds" tipi görüntü sensörünün, yüksek görüntü kalitesi avantajlarından faydalanmalarını, ayrıca özellikle geniş açıda ve yüksek güçte zum aralığında önemli ölçüde daha kompakt lenslerden yararlanmalarını sağlıyor.

Fotoğraf keyfini ‘hafifletecek' teknoloji!

"Four Thirds Sistemi" kompakt, hafif ağırlıkta performans sunuyor. Yeni "Micro Four Thirds Sistemi" ise daha önce benzeri görülmemiş ultra kompakt değiştirilebilir lens tipinde dijital fotoğraf makinesinin geliştirilmesini mümkün kılarak bunu daha da ileri taşıyor.

Yeni "Micro Four Thirds Sistemi", aynı zamanda gelecekte yeni özellikler için destek ve arttırılmış sistem fonksiyonelliği sağlayan daha çok sayıda lens yuvası elektrik bağlantısından oluşuyor.

Panasonic ve Olympus, hem "Four Thirds Sistemi", hem de "Micro Four Thirds Sistemi Standartları" için ilgili teknolojileri ve cihazları ortak olarak geliştirme ve konuyla ilgili iş stratejileri çerçevesinde standartlara uygun ürünleri piyasaya sürme kararı aldı.

"Four Thirds Sistemi" değiştirilebilir lens tipinde dijital fotoğraf makinesi sistemi ürünlerini geliştirmeye devam ederken, Panasonic ayrıca ultra - taşınabilir fotoğraf makinesi gövdeleri, değiştirilebilir lensler ve ilgili sistem aksesuarları da dâhil olmak üzere yeni bir jenerasyona ait kompakt, hafif, değiştirilebilir lens tipinde dijital fotoğraf makinesi sistemi ürünleri geliştirecek.

"Four-Thirds Standardı"nın tüketiciye sağladığı avantajlar:

* İletişim standardı dolayısı ile lens ve gövdenin mükemmel uyumu,
* Üreticiler arası lens ve aksesuarların değişim ve paylaşım olanağı,
* 35mm lensler ile aynı derinlik alanında daha parlak lensler,
* Gelecekteki sensör gelişmeleri ile uyumlu,
* Geniş açı kapasitesinde kayıp yaşanmaması,
* Kenar gölgelenmesinde gözle görülür azalma,
* Daha ufak, hafif gövde ve lensler,
* Yetersiz lensler yüzünden çözünürlük kaybının ortadan kalkması,
* Sensör performansının tam kullanımı

Canli renkler ve yuksek performans

ASUS F8 Serisi, en son teknolojiye sahip işlemci ve grafik özellikleriyle yüksek performans sunarken, benzersiz Infusion Teknolojisi ile gözalıcı tasarım özelliklerini bir araya getirerek, gerçek anlamda çok yönlülük sunuyor.

İş dünyasının zorluklarıyla başa çıkabilecek kadar donanımlı olmasının yanı sıra, her tür dijital eğlence ihtiyacını da gideren F8 serisinin performansı, benzeri olmayan birçok teknoloji ve yazılım özelliğiyle destekleniyor. Bu özelliklerin en önemlisi, kullanıcının 8 saniye içinde bilgisayarı açıp internete bağlanabilmesini ya da multimedya uygulamalarını kullanabilmesini sağlayan Express Gate teknolojisi.

ASUS Infusion Teknolojisi ile Benzersiz Renkler

Bilgisayarın dış kasasına çeşitli desen ve renklerin uygulanabilmesini sağlayan Infusion teknolojisi, F8 Serisinin oldukça estetik görünmesini sağlarken aynı zamanda darbe ve çiziklere karşı da yüksek koruma sağlıyor. Dış yüzeyde bulunan desenlerin zamanla deforme olmasını engellenerek, çizilme ve silinme problemlerine karşı maksimum koruma sağlanıyor.

Express Gate ile 8 Saniyede Internet

Bu bütünleşik işletim sistemi; web tarayıcı, MSN, Skype, fotoğraf yöneticisi, müzikçalar ve çevrimiçi oyunlar gibi sık kullanılan uygulamaları bilgisayarı açar açmaz kullanabilmenizi sağlıyor. İnternete gerçek anlamda güvenli ve anında erişim sayesinde, işlerinize gömülmeden önce hızla son bir e-posta gönderebilecek, randevularınız arasında internette gezebilecek ve göz açıp kapama süresinde aileniz ya da arkadaşlarınızla çevrimiçi konuşabileceksiniz.

Güçlü Koruma Özellikleri

F8 Serisi, taşınabilirliğin ve performansın mükemmel uyumunu benzersiz güvenlik özellikleri ile birlikte sunuyor. Veri güvenliği sayesinde bilgisayarınız ve verileriniz maksimum derecede korunuyor. Parmakizi tarayıcısı ve TruePrint® teknolojisi ile herhangi birinin bilgisayarınıza erişimi engellenerek yüksek derecede koruma sağlanmış oluyor.

F8Vr Özellikleri

Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
-Intel® CoreTM2 Duo İşlemci T9400/P8600/P8400/P7350
- ICH9M ile Mobile Intel® PM 45 Express Chipset
-Intel® WiFi Link 5100

Genuine Windows Vista®
- Genuine Ultimate,
- Genuine Business
- Genuine Home Premium/Home basic

DDR2 800 MHz, 4GB'a kadar
14.1" WXGA+/WXGA Color Shine LCD; ASUS Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi
ATI Mobility Radeon HD 3470, 256MB VRAM
SATA 160/200/250/320GB
1.3 MegaPiksel 240° dönebilir web kamera
34 x 24.4 x 3.72cm, 2.6kg (6-hücreli pil)

Konica Minolta'nin mukemmelligi odul aldi

Konica Minolta renkli lazer yazıcısı magicolor 8650DN modelinin üstün performansı için Buyers Laboratory Inc. (BLI)'ın vermiş olduğu bu yılki "Yılın seçimi" ödülünü kazandı.

İki ay süren test dönemi sonrasında BLI teknisyenleri Konica Minolta renkli baskılama çözümünü güvenilirlik, toner verimliliği, yazıcı sürücüleri, uygulamaların uyumluluğu ve kolay kullanımda "mükemmel" olarak değerlendirdiler.

Dakikada 35 sayfa renkli ve S&B baskı hızı ile magicolor 8650DN test dönemi süresince kendisini yüksek güvenilir ofis çözümü olarak kanıtladı. Özellikle kendisinden ortalama üzeri, iyi ve kapsamlı donanımı ve mükemmel toplam ekonomik ve işletim verimliliği ile söz ettirdi. Yazıcı testte sadece kullanım için değil ayrıca baskı ve renk kalitesi için de en üstün damgası elde etti. Bu sonuçlara istinaden BLI Konica Minolta magicolor 8650DN'yi aylık 15.000 sayfaya kadar çıktı alan büyük çalışma grupları için "yüksek derecede tavsiye edilir" etiketi ile ödüllenirdi. Bu da cihazı yaratıcı departmanlar ve orta ölçekli ofisler için mükemmel uygun hale getiriyor.

Konica Minolta Business Solutions Europe Uluslararası pazarlama müdürü Olaf Lorenz açıklamasında magicolor 8650DN'nin BLI "seçkin" ödülünden dolayı duydukları yüksek memnuniyeti belirtti. Testlerin kullanılan yazıcı sürücüleri ve kendi bünyelerinde geliştirdikleri Simitri HD polimerize toner gibi teknolojilerinin tüm beklentileri karşılayabildiklerini gösterdiğini de vurguladı. Ayrıca çevre dostu tonerin yüksek verimliliği, renklerin kalitesi ve kalıcılığı ve tüm standart işletim sistemleri üzerinden farklı dosya formatlarının hızlı ve basit kullanımının test eden teknisyenleri gerçekten ikna ettiğini de söyledi.

Çevreye uyumluluk ve Energy Star sertifikalı magicolor 8650DN ayrıca kolay kullanımından dolayı da BLI mühendislerinden puan kazandı. Pratik kullanımı ve uzaktan erişimle işletim oldukça kullanıcı dostu olarak bulundu.

Ek olarak magicolor 8650DN düzgün yazı karakteri çıktısı, grafik ve çizelgelerde canlı renkler, ince çizgilerin keskinliği ve hem de olağanüstü fotoğraf çıktıları ile en yüksek puanlara ulaştı. Konica Minolta magicolor 8650DN'nin BLI teknisyenleri tarafından vurgulanan diğer unsuru da çoklu medya esnekliğiydi. Yazıcı bundan başka zımbalama, sırttan dikişle kitapçık oluşturma ya da delme ünitesi gibi güçlü özellikler seti ile de test teknisyenlerinin izlenimini kuvvetlendirdi.

BLI'ın magicolor 8650DN'yi ödüllendirmiş olmasının gurur verici olduğunu ve yüksek talepli baskı ortamlarında dahi en yüksek güvenilirliği garanti eden ve kolay kullanımlı müşteri odaklı yenilikçi ürünler üretme amaçlarını onayladığını belirten Olaf Lorenz sözlerini magicolor 8650DN'nin üstün performans, gelişmiş görüntü kalitesi ve mükemmel renkli çıktısı sağlayan orta ölçekli çalışma grupları için üstün renkli baskılama çözümü cümlesiyle tamamladı.

bastan cikaran isik

İleri teknolojiyi ışığın baştan çıkarıcılığı ile birleştirerek teknoloji dünyasına duyguları da katan Philips Aurea, yeni serisi ile sahip olduğu teknolojiyi bir adım öteye taşıyarak izleme deneyimini görsel bir şova dönüştürüyor. Gelişmiş teknoloji ve kusursuz tasarımın keyfini bir arada yaşamak isteyenler için tasarlanan yeni Aurea, üstün görüntü ve ses kalitesi sunuyor.

Yeni Philips Aurea, sahip olduğu teknolojiyi daha da geliştirerek mümkün olan en etkileyici ve sinematik TV izleme deneyimini evlere taşıyor. Philips'in geliştirdiği Ambilight teknolojisinin son noktası olran Active Frame özelliği, TV ekranını çepeçevre sararak, ekrandaki renklerle mükemmel uyumu yakalıyor ve sürekli değişen ışık rengi ve parlaklığı ile görüntüyü yakından kuşatarak yumuşatıcı bir hale getiriyor. Yeni Aurea'da bulunan Active Frame özelliği, daha parlak ve canlı bir hale etkisi yaratan, yansımayı önleyici camlarla kaplı olması nedeniyle renkleri kusursuz bir biçimde yansıtıyor. En yeni Philips Perfect Pixel HD Engine özelliği sayesinde mükemmel görüntü kalitesi sunan yeni Philips Aurea, 2 milisaniye görüntü yenileme hızı sayesinde dünyanın en hızlı LCD TV olma özelliğini taşıyor.

30000:1 kontrast oranı sayesinde renkleri tüm parlaklığıyla gösteren yeni Philips Aurea Perfect Natural Motion teknolojisi, görüntüdeki hareketliliği hesaplayarak titreşimsiz ve yüksek netlikte görüntü sağlıyor. Aurea, şık ve kullanımı kolay uzaktan kumandasıyla, ışık seviyesini kapalı, rahat ya da dinamik olarak ayarlayarak ışık tarafından baştan çıkarılmanıza olanak tanıyor. Bekleme konumundaki elektrik harcamasını 0.8W'dan 0.15W'a düşüren yeni Aurea serisinde, 37 inç ve 42 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu bulunuyor.

LG Electronics'ten 3 yeni dizüstü

LG Electronics Intel'in yeni nesil mobil platformu Centrino2 sistemine sahip 3 dizüstü bilgisayar modelini tanıttı (S510 / R510 / R410 serileri). Yeni ürünler, Montevina Platformu'nun özelliklerini mükemmel şekilde yansıtıyor. HD hareketli görüntü kodlama/ düzenleme ve çoklu program işleme gibi daha hızlı ve daha istikrarlı performans sergileme, sistemin başlıca özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca bu sistem, çevresel multimedya cihazlarıyla yüksek hızlı kablosuz LAN üzerinden da kolay bağlantı kurulmasını sağlıyor.

Intel Centrino2 (Montevina), DDR3 ve LED Backlight LCD'yi kullanan ve güçlü bir performans ile eğlendirme yeteneğine sahip olan S510, R410 ve R510'un Notebook pazarına liderlik etmesi beklenmektedir.

En iyi dizüstü bilgisayar S510

LG S510 serisi, Intel CoreTM2 Duo İşlemci T9600 (2.8GHz, 6MB, FSB 1066MHz) CPU ve 3GB DDR3 hafıza gibi en iyi performansı tercih eden kullanıcılar için en yüksek teknik özellikleri kullanıyor.

Intel Turbo Hafıza (2GB) ve multimedya performansını rakiplerden % 30-40 daha hızlı gerçekleştiren, geliştirilmiş 3D Grafik Kartı ‘NVIDIA GeForce 9600M GT her türlü çalışma ortamında istikrarlı bir performans sunuyor.

15.4 inç genişliğindeki LED Backlight (Arkadan aydınlatmalı) LCD, ortalama bir LCD'ye göre % 50 daha iyi ve net bir görüntü kalitesi sergiliyor ve pil tasarufu sağlıyor.

Eğlence için tasarlanan dizüstü bilgisayarı R410 / R510

R410 ve R510, güneşin ve ayın doğuşundan esinlenilerek tasarlandı. Böylece sofistike bir dış görünüm oluşturuldu. Yeni ürün, film ve oyunlara uygun bağımsız grafik kartına sahip olan bu bilgisayarlar, kolay veri yedekleme ve kurtarma için ‘Smart Recovery (Akıllı Kurtarma)' imkânı da sunuyor.

Dizüstü bilgisayarın durumunu teşhis eden Smart Indicator (Akıllı Gösterge) ile USB'den 6 kat daha hızlı aktarım yapan e-SATA portu, dizüstü bilgisayar kullanmayı daha konforlu hale getiriyor.

LG Electronics, Ekim ayı itibariyle 12 inç, 13.3 inç ve 17 inç'lik dizüstü bilgisayarları da Türkiye'de pazara sunmayı planlıyor.

Ultra HD teknolojisi

Her ne kadar büyük bir atılım olarak lanse edilse de, ultra HD aslında firmalar için bulunmaz bir pazarlama taktiği. Hatırlayacağınız gibi Samsung da IFA 2008'de ilk ultra HDTV'siyle gövde gösterisi yapmıştı.

Ultra HD, aslında HDTV standardının bir parçası; ancak sunduğu gelişmiş bazı özelliklerle geleceğin teknolojisi olma konusunda da bir hayli iddialı.
Ultra HD'yi HDTV'den ayıran en büyük farkı ekran çözünürlüğünde gizli. Bugün için bir HDTV 1080p'ye kadar yüksek ekran çözünürlüğünü desteklerken, ultra HD bu rakamı 4'e katlayarak 4320p'yi buluyor.
Ses kalitesi bakımından da HDTV'e oranla bir hayli ileri bir noktada olan ultra HD, seyirciyi izlediği filmin bir parçası haline getiriyor.
Ultra HD formatı, sunduğu bu avantajların yanında pek konuşulmayan ancak son derece önemli bazı dezavantajları da içeriyor.
HDTV'ye nazaran ultra HD'nin sahip olduğu en büyük dezavantajlardan biri güç tüketimi. Diğer bir deyişle bir ev kullanıcısının, ultra HD ile özellikle ülkemizin koşulları düşünüldüğünde elektrik faturalarının altından kalkması pek mümkün değil.

Ultra HD'nin bir diğer dezavantajı da terabyte'larca büyüklükte bir HDD'ye gerek duyması; zira 18 dakikalık sesli bir video kaydı neredeyse 3500GB (3.5TB) alanı kaplıyor.
Kısacası ultra HD'nin yaygınlaşması oldukça fazla zaman alacak gibi görünüyor. Şimdilik büyük firmaların ve sinema sektöründeki şirketlerin ultra HD'nin sunduğu nimetlerden faydalanacağını söylesek de, ev kullanıcıları için aynı olumlu tabloyu çizmemiz mümkün değil.

ikinci el laptop alirken nelere dikkat etmeli

Öncelikle nasıl bir laptop almak istediğinizi kafanızda şekillendirmeniz gerekiyor. Piyasada bulunan MacBook Air ya da Dell'in Studio Hybrid'leri gibi en yeni laptoplardan birini mi arıyorsunuz yoksa daha makul laptoplar da ilginizi çekiyor mu? Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yıl içinde satışı gerçekleşen en iyi laptopların bir listesine göz atmanız. Bu sayede listede yer alan bir laptopu ikinci el pazarında gördüğünüzde çok düşünmenize gerek kalmaz.
İkinci el bir laptop almaya karar verdikten sonra düşünülmesi gereken bir diğer önemli faktör laptopunuzu nereden satın alacağınıza karar verebilmek. Online platformları kullanabileceğiniz gibi internetten 'ikinci el notebook' şeklinde bir arama yapmanız durumunda da karşınıza birçok seçenek gelecektir. Eğer online mağazaları kullanmak istiyorsanız, %100 feedback rating'i (geri bildirim oranı) olmayan bir satıcıyı tercih etmeyin.
Laptop elinizdeyse, şimdi laptopunuzu kalite kontrolden geçirebilirsiniz. İlk önce laptopun dış görünümünü kontrol edin ve bir hasar olup olmadığını anlamaya çalışın. Bu işlemden sonra laptopunuzun sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığına dikkat edin.
Bir laptopun değişmesi en pahalı parçalarından biri hiç şüphesiz ekranıdır. Laptopunuz çalışıyor olsa bile, ekranında herhangi bir morluk ya da bir iz bulunuyorsa, derhal bu laptop'tan vaz geçmelisiniz.
Laptopunuzda bulunan tüm soketleri, kablosuz bağlantı noktalarını (Bluetooth ve Wi-Fi gibi) ve yuvaları kontrol edin. Bu parçaların birçoğu anakarta entegre edilmiştir ve bu portlarda bir problem olduğunda değiştirilmesi fazlasıyla maliyetli olabilir. Ancak USB portlarından bir tanesi çalışmıyor ve diğer kalan üç USB portla idare edebileceğinizi düşünüyorsanız, bu noktada herhangi bir problem yok.
Bilindiği gibi bir bilgisayarın en hassas parçalarından biri olan Hard Disk (HDD), fiziksel olarak kolayca zarar görebildiğinden, özellikle ikinci el bir ürün alırken son derece dikkatli olunması gerekiyor. HDD'nin bozuk sektörünün olup olmadığını anlamak için resimde görmüş olduğunuz Windows'ta bulunan tarama aracını kullanabilirsiniz.

Alacağınız laptop büyük olasılıkla CD yazıcıya da sahip olacaktır. Bu nedenle laptopunuzda bulunan optik sürücünüz neyi destekliyorsa ona göre desteklediği tüm formatlarda bir yazım işlemi yapmanızda fayda var. Söz gelimi DVD yazmayı destekleyen bir optik sürücünün CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW gibi formatlarda başarılı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmeli.
İkinci el laptop satın alırken laptoplar için kilit bir öneme sahip olan batarya ömrünü de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer bataryanız çabucak boşalıyorsa, bu durum prizlerden fazla uzakta kalamayacağınızı gösterir ve bataryalar laptopların pahalı bileşenlerinin başında yer aldığından bu noktanın atlanmaması gerekiyor.
Eğer bilgisayarlarla aranız pek iyi değilse ve laptop aldıktan sonra bir problem yaşamak istemiyorsanız, bir bilenden yardım istemekten asla çekinmeyin.
Saydığımız bu püf noktaların hiçbirini atlamayın; zira her birinin ikinci el laptop satın alırken çok işinize yarayacağını sakın aklınızdan çıkarmayın. Sonuçta ikinci el de olsa alacağınız bu laptop için belirli bir külfeti gözden çıkarmak zorundasınız ve paranızla en iyi ürünü alabilmeniz de elbette çok önemli.

windows 7 on betasi yakinda

M3 kilometre taşına erişen Windows 7 işletim sisteminin ön betasının, Microsoft tarafından önümüzdeki ay içinde yapılacak büyük bir tanıtımla kullanıma sunulması bekleniyor. Yeni işletim sistemine ait ilk izlenimler ise 28 Ekim'de gerçekleştirilecek olan PDC 2008'de (Professional Developers Conference-Profesyonel Geliştiriciler Konferansı), Windows ve Windows Live Mühendislik Gurubu başkanı Steven Sinofsky tarafından sunulacak. Herkesin tüm dikkatlerinin Windows 7 ön betası üzerinde olacağı bu tarih ardından ise işletim sisteminin beta sürümünün Aralık ayı ortasında yayınlanması bekleniyor.

dizustune yapisan fare


Logitech, kablosuz farenizi kaybetme olasılığınızı düşürüyor.
Dizüstü bilgisayar kullananların en büyük sıkıntısı çok da kullanışlı olmayan touchpad'ler. Bu yüzden çoğu insan dizüstü bilgisayarlarını fare ile birlikte kullanıyor. Kablosuz ürünleri tercih edenler ise, taşınabilir bilgisayarlarını bir yere götürürken fareyi bir yerlerde unutabiliyor.

Logitech bu sorunu çözebilmek için V550 adlı yeni kablosuz faresini piyasaya çıkardı. Bu farenin en önemli özelliği sahip olduğu "Clip-and-Go" adlı alıcısı. Bu ufacık alıcıyı dizüstü bilgisayarınızın üst kısmına yapıştırıp, bir yere giderken farenizi bunun üzerine rahatlıkla yerleştirebiliyorsunuz. V550 bunun dışında 18 ay gibi inanılmaz bir pil ömrü ve 2.4 GHz kablosuz teknolojisi ile gayet iyi bir taşınabilirlik sunuyor.

iphone da bankacilik hizmeti

Apple iPhone a giren ilk banka TEB oldu. Ülkemizde henüz resmi olarak piyasaya çıkan iPhone'u kullananlar "iphone.teb.com.tr" adresine girerek TEB'in internet üzerinden bankacılık sistemi olan CEPTETEB'i ana sayfalarına ekleyebilecekler. TEB ile çalışan kullanıcılar, iPhone'un dokunmatik özelliklerinden tamamen yararlanarak bankacılık işlemlerini yapabilecekler.

Serbest birakan harici diskler Turkiye de

Seagate, Freeagent serisi harici diskleri ülkemizde satışa sunuyor.
Seagate Türkiye ve Doğu Akdeniz Sorumlusu İpek Binyıldız, pazara sundukları yüksek kapasite ve performanstaki 5 yeni FreeAgent diskinin tüketiciler açısından katma değer yaratacağına inandığını söyledi. FreeAgent Go, FreeAgent Desk ve FreeAgent Xtreme disklerini Türkiye pazarına sunduklarını belirten Binyıldız, "Mac için Go" ve "Mac için Desk" diskiyle de Mac kullanıcılarının sesine kulak verdiklerinin altını çizdi.

Dünyanın en ince taşınabilir diski FreeAgent Go, 250 GB, 320 GB ve 500 GB kapasite sunarken, FreeAgent Desk ve FreeAgent Xtreme 500 GB, 640 GB, 1 TB, 1,5 TB kapasite seçenekleriyle pazara giriyor. "Mac için Go" 250 GB ve 320 GB kapasite seçenekleriyle piyasaya sunulurken "Mac için Desk" 500 GB ve 1 TB seçenekleriyle geliyor.

iphone kapis kapiss..


Turkcell ile Bağdat Caddesi'nde iPhone 3G çılgınlığı yaşandı..Turkcell, uzun zamandır merakla beklenen iPhone 3G'nin satışına başladı. Bağdat Caddesi'ndeki Turkcell mağazasında satışa sunulan iPhone 3G için saatler öncesinden kuyruklar oluştu.

Turkcell, Apple ile yaptığı anlaşma uyarınca, dünyada büyük ilgi gören iPhone 3G'nin satışına 25 Eylül Perşembe gecesi saat 24:00'dan itibaren başladı. Bağdat Caddesi'ndeki Turkcell mağazasında satışa sunulan telefonlar için yoğun talep geldi. Sabaha kadar açık kalan mağazada yüzlerce telefon satıldı.
iPhone 3G çılgınlığının yaşandığı Bağdat Caddesi'ndeki etkinlikler saat 21.00'da başladı. Cenk&Erdem'in sunuculuğu yaptığı geceye, mankenler Tülin Şahin, Ece Sükan, Özge Ulusoy, Lig TV yorumcusu Melih Gümüşbıçak, şarkıcılar Mirkelam, Nev ve Gökhan Özen, futbolcu Servet Çetin, oyuncu Sinemis Candemir, Basketbol Milli Takımları Teknik Menajeri Harun Erdenay, Basketbol Milli Takımları İdari Menajeri Barbaros Akkaş gibi çok sayıda ünlü isim katıldı. Hazırlanan tanıtımlarda manken Ece Sükan, defile ve moda çekimi görüntülerini iPhone 3G üzerinden gelenlere izletti.
Gecede yapılan çekilişe form doldurarak katılan yüzlerce kişi arasından 50 kişi iPhone 3G kazandı. İlk iPhone 3G talihlisi Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in yaptığı çekilişle belirlendi. Telefona sahip olan ilk iPhone 3G tutkunlarına özel olarak hazırlanan tişört hediye edildi.

OCZ sivi sogutaya da el atti

Bellekleri ile popüler OCZ, bu defÜrünlerinde performansla birlikte iyi bir dizayna da dikkat eden OCZ Technology Group, bu defa HydroFlow HF-MK1 kodlu yüksek performansa sahip işlemci sıvı soğutma bloğunu son kullanıcının hizmetine sunuyor. 5.5 cm x 5.5 cm x 1.75 cm boyutlarında olan blok, tamamı ile bakır bir tabana, üçgensel kanatlara ve yüksek seviye temas yüzeyine sahip. Intel LGA775 ve AMD 754/939/940/AM2 işlemcileri ile uyumlu olan HydroFlow HF-MK1, 39.99$ yurt dışı fiyat etiketine sahip. a HydroFlow işlemci soğutucusu ile göz kamaştırıyor.

Toshiba dan depolama bombardimani

Gün geçmiyor ki yeni bir Toshiba sürücü haberi çıkmasın..Dünkü 1.8 inçlik 250GB Toshiba Hard Disk haberi ardından, firma bu defa yüksek kapasiteli solid state drive (SSD) sürücüsünü duyurdu. 256GB'dan daha düşük bir depolama kapasitesine sahip olmayacak olan sürücü, 2.5-inç boyutunda, MLC (multi-level cell-çok seviyeli hücre) NAND flash çipli ve SATA 3.0 Gbps ara yüzüne sahip olacak. Toshiba tarafından bildirilen maksimum okuma ve yazma hızları ise sırası ile 120 MB/s ve 70 MB/s olarak açıklandı. Ürünün yılın son çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.

DDR3'ler adeta ucuyor

Buffalo firması 2400 MHz'lik Dünya'nın ilk DDR3 belleğini tanıttı.
Buffalo firması DDR3 belleklerde hız rekoru kırmayı sürdürüyor. Bir kez daha ilk olmayı başaran firma, bu defa DDR3 belleklerinde 2400 MHz çalışma hızına erişen ilk firma olduğunu duyurdu. DDR3-2400 bellek modül prototipi 1GB kapasiteye ve Elpida'nın Ağustos ayında duyurduğu yeni 2.5 Gbps'lik DRAM çiplerine sahip olarak geliyor. 1.5 Volt standart DDR3 bellek voltajında 2096 MHz ve 9-10-9-24 zamanlamasında çalışan ürün, 2.1 Volt altında 11-11-11-34 zamanlaması ve 2400 MHz hıza erişiyor. PC3-19200 modüllerinin çıkış tarihleri henüz açıklanmadı.

MSI'dan üç yeni X58 anakart geliyor

Intel'in yeni işlemcilerine gün sayarken, MSI firması üç yeni X58 ana kartını yılın son çeyreğinde çıkartacağını açıkladı.
Tayvan asıllı popüler ana kart üreticisi Micro-Star International, Intel'in yeni jenerasyon Core i7 işlemcilerinin çıkmasına sabredemeden, üç yeni X58 ana kartını çıkartacağını duyurdu. Detaylarının aşağıdaki resimde görüldüğü ana kartlar, LGA1366 desteği, üç kanal DDR3 bellek desteği, aynı kartta SLI ve CrossFireX desteği gibi yenilikçi özellikleri olacak. Üç ana kategoride piyasaya çıkacak olan ana kartlar, X58 Platinum (performans sınıfı), Eclipse (yüksek) ve henüz ismi olmayan 'Uber Overclocker-Hız aşırtma delisi' modelleri Active Phase Switching teknolojisi, standart SATA portları, Gigabit Ethernet ve Dr. MOS özelliklerine sahip olacak. Modellerden yalnız Uber olanı Nvidia'nın NF200 SLI çipini taşıyacak ve bu sayede dört kanal PCI-Express x16 slotuna sahip olacak. Eclipse model de bu sayı üç iken, Platinum modelinde slot sayısı ikiye iniyor. Her üç ana kartta Kasım-Aralık gibi piyasaya çıkması bekleniyor.

asus un yeni ses karti resimlendi

Asus Xonar Essence ses kartına ait ilk resim internete düştü.
ASUS Xonar ailesi ses kartlarına bir yenisi daha ekleniyor. Firma tarafından piyasaya çıkartılmaya hazırlanan ürüne ait ilk resim internette yayınlandı. Xonar Essence olarak isimlendirilen donanım, PCI-Express x1 ara yüzünü kullanıyor ve harici bir güç beslemesine ihtiyaç duyuyor. MOLEX (standart sürücü güç soketi) ile sağlanan güç ihtiyacına sahip olan kart, altın kaplama giriş ve çıkış soketleri barındırıyor. Xonar Essence için henüz bir çıkış tarihi açıklamayan ASUS, ürünün fiyatını da henüz belirlemedi.

buzdolabindan bilgisayar kasasi

Thermaltake, yeni buluşu ile Dünya'nın en soğuk kasasını geliştirdi.
Thermaltake tarafından yapılan açıklama ile firma, dört yıllık bir araştırma sonunda Dünya'nın ilk mikro buzdolabı soğutma sistemini geliştirdiklerini ve bunu bilgisayar kasalarına dahil ettiklerini açıkladı. Thermaltake XPRESSAR olarak isimlendirilen soğutma sistemi, buzdolaplarındaki gibi döngüsel bir gaz kullanımı ve ısınan gazın sıkışıp bırakılması sonucu soğuması, namı diğer buzdolabının çalışma prensibi ile işlemekte.

XPRESSAR soğutma sistemi şuan için Xaser VI kasalarına entegre edilmiş durumda. Thermaltake tarafından bir diğer dikkat çekici söylem ise, ürünün herhangi bir sıvı soğutma sisteminden en az 20 derece daha düşük seviyede ısınmayı sağladığı yönünde.Yapılan bir testte ise 4.05GHz'e hız aşırtılmış bir Intel Core 2 Duo E8400 işlemcisinin yalnızca 35 derecede çalıştırğı belirtilmiş. Intel LGA775 ve LGA1366 (Nehalem) işlemcileri ile de uyumlu olan sistemin henüz AMD desteği bulunmuyor. Ürün fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi ise açıklanmayı bekliyor.

Vodafone vs. Turkcell iPhone savasi basliyor

Bizleri yanıltan Turkcell, iPhone'u Vodafone ile aynı anda piyasaya sürecek.
Turkcell'in 26 Eylül tarihini iptal ettiğini düşündüğümüz vakitlerde Vodafone'un haberi gelince yüreklerimize su serpilmişti. Bu sabah ise Turkcell cephesinden de sevinçli bir haber geldi. Sitesini güncelleyen Turkcell iPhone'u 26 eylül'de satışa sunacağını açıkladı.

Cuma günü Vodafone ve Turkcell firmalarının mağazalarında satışa çıkacak olan iPhone'lar iki firmanın savaşına ön ayak olacak. Şu an için satış fiyatları belli olmayan cihazların direkt satış mı yoksa sözleşmeli satışla mı dağıtılacağı bilinmiyor.

Güncelleme: Az önce Turkcell'den gelen mesaja göre bu gece Bağdat caddesindeki Turkcell Store'da iPhone'un satışına başlanacak. Hem Vodafone hem de Turkcell'in aynı bölgeyi seçmiş olmaları gerçek rekabeti gözler önüne serecek gibi.

Turkcell'in iPhone tarifeleri belli oldu


Turkcell yarin satışa sunacağı iPhone'un fiyat ve tarifelerini açıkladı.
Tüm dünyada büyük popülerlik kazanan Apple iPhone, yarın Turkcell tarafından satışla sunulacak. Mevcut ve yeni Turkcell müşterileri, iPhone 3G'yi Turkcell'den ayrıcalıklı kontratlı teklifler ile satın alacaklar.

Ayrıca iPhone 3G'ye, kontratsız olarak peşin fiyatına ayda 129 Euro karşılığı YTL olarak 5 taksit ile sahip olunabilecek.

iPhone 3G sahipleri aynı zamanda 1 ay kullanımlı 100 MB ücretsiz internet paketine ve 3 ay boyunca sınırsız internet paketine %50 indirimli olarak sahip olacak. Ayrıca, 18 ay boyunca taahhüt veren müşteriler, iPhone 3G'ye 0 ila 279 YTL arasında değişen fiyatlarla sahip olabilecekler.

Detaylı bilgiye www.turkcell.com.tr adresinden ulaşılabilir.

imdb den ucretsiz dizi ve film servisi

Amazon.com'un yan sitesi IMDB.com (Internet Movie Database) tarafından yapılan açıklamaya göre popüler film sitesi, CBS, Hulu, Sony Pictures Television ve 500'ü aşkın bağımsız film yapımcısı ile anlaşarak, ziyaretçilerine tam boyutunda 6000'i aşkın film ve TV dizisini sunacak. Tamamı ile ücretsiz şekilde internet üzerinden verilecek hizmet ile 24, Beverly Hills, 90210, Big Brother, Buffy the Vampire Slayer, CSI, Family Guy, Heroes, House M.D., The Office, Star Trek ve The Simpsons gibi diziler ile içeriğinde Fever Pitch, Fiddler on the Roof, Master and Commander: The Far Side of the World, Hoop Dreams, Raising Arizona ve Some Like It Hot gibi filmlerden oluşan uzun bir film listesi sunacak. Bununla birlikte hala yeni ve bölümleri yayınlanan Chuck, 30 Rock, Lipstick Jungle, Life and Knight Rider gibi dizileri de siteden izlemek mümkün olacak.

stil sahibi farelerMicrosoft Arc fareleri ile moda ve teknoloji bir araya geliyor. Microsoft tarafından gelen bir diğer haber ise elimizi üstlerinden ayırmadığımız fareler yönünde. Sitil sahibi yeni farelere, devrimci bir yaklaşımla hilal şeklinde ay görünümü verilmiş. Bu dizaynla yalnız modaya uygun bir tasarım yaratılmamış, aynı zamanda da fonksiyonellik sağlanmış. Yay şeklindeki bu tasarım, fare kapatıldıktan sonra da boyutunu yarıya indirerek portatiflik kazanmış. Microsoft aynı zmanda bugün yeni Wireless Mobile Mouse 3000 faresini de diz üstü biligisayar kullanıcıları için satışa sundu.

gizli windows araclari

Pc nizde bazı programlara kısa yoldan ulaşmak istemezmisiniZ? Aşağıdaki komutları başlat-çalıştır Yazarak kısa yoldan bazı gerekli programlara ulaşabilirsiniz...

mplayer2.exe Windows media player açar.
charmap.exe Karakter tablosunu açar.
clibbrd.exe Pano defterini açar.
calc Hesap makinesini açar.
eudcedit.exe Özel Karakter düzenleyicisini açar.
sysedit.exe Sistem Konfigürasyonu düzenleyicisi açar.
winver Windows sürümünüze göz atar.
winchat.exe Aynı ağdaki bilgisayarlala sohbet penceresi açar.
sigverif.exe Sistem dosyasi koruma
control admintools Yönetimsel araçlar pencerisini açar.
msinfo32 Sistem bilgisini gösterir..

hp den yine bir ilk dizustu 24 saat pil omru


HP diz üstü PC akü ömürlerinde rekora koşuyor. Geçtiğimiz hafta haberini verdiğimiz bir şarj ile 24 saat çalışabilen HP'nin yeni aküleri hakkında detaylar, yeni diz üstü bilgisayarı ile birlikte açıklandı. Elite Book 6930p kodlu laptop, yüksek kapasiteli yeni aküsü ile tek şarj ile 24 saate varan çalışma süresi sağlıyor. Firma yöneticilerinden Ted Clark'ın da belirttiğine göre iş amaçlı üretilen yeni modelin bütün gün şarja ihtiyaç duymadan çalışabileceği belirtiliyor. HP firması ise pilin bu kadar uzun süre dayanmasının belirli koşullara bağlı olduğunun altını çiziyor. Bunlardan ilki 12 hücreli yüksek kapasiteli pilin yanında sisteme BİOS güncellemesi ve yeni grafik sürücülerin de kurulmuş olması gerekiyor. HP'ye özel HP illumi-Lite Led ekran, SSD sabit disk ve XP işletim sistemi ise diğer gerekli bileşenler olarak belirtiliyor. Elite Book 6930p diz üstü bilgisayar yurtdışında yaklaşık 1.200 YTL etiketine sahip olacakken, ürünün 12 hücreli yüksek kapasiteli pili ise 189 dolardan satılacak.

Microsoft un yeni masaustu setiKablosuz lazer masa üstü 6000 ve medya masa sütü 1000 klavyeleri duyuruldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, firma iki yeni masa üstü setini son kullanıcının emrine sundu. Wireless Laser Desktop 6000 ve Wireless Media Desktop 1000 koslu setler, kablosuz rahat kullanımlarının yanında sitil sahibi görünüşleri bulunuyor. Klavyelerin yanında bir numaralı arkadaşları farelerde unutulmamış. Her iki sette de ergonomik kablosuz lazer fareler klavyelere eşlik ediyor.

Emily gercek degil


Image Metrics adlı animasyon şirketi inanılmaz gerçeklikte bir modellemeye imza attı.Zaman ilerledikçe, oyunlarda ve filmlerde gerçeğe çok daha yakın hatta gerçekten ayıramkta zorlandığımız animasyonlar görüyoruz. Bunların en son ve belki de en etkileyici örneklerinden biri ise Image Metrics'in yarattığı Emily adlı karakter. Mimiklerinin gerçekçiliği açısındanşimdiye kadar yapılan animasyonlar arasından sıyrılan Emily'nin gerçek olmadığına inanmakta güçlük çekeceksiniz.
Videosunu izlemek için:
http://technology.timesonline.co.uk/tol/news/tech_and_web/article4557935.ece

google chrome beta

Googlenin yeni browseri google chrome hızlı ve sadeligi ile bir çok internet kullanıcısının dikkatini çekmeyi başardı. Beta sürüm olmasını nedeniyle ufak tefek bazı aksaklıkları yok değil tabi ki de..
Ama google nin yeni bir güncelleme olasılı ile bütün bu eksiklikler giderilebilir durumda.
İncelemek ve indirmek için http://www.google.com/chrome adresini ziyaret ediniz...

kopya nokia n97 cin marifeti